WeTransferle Dosya Nasıl Gönderilir?

WeTransferle Dosya Nasıl Gönderilir?

WeTransfer Nedir?

WeTransfer adından da anlaşılacağı gibi bir dosyalarınızı paylaşabileceğiniz bir internet sitesi. Örneğin 400 mb büyüklüğünde bir dosyayı birisine göndermek istiyorsunuz. Yapmanız gereken çok basit, wetransfer.com adresine girmek ve dosyayı pratik bir şekilde göndermek.

Nasıl Kullanılır?

Hemen Google'a weTransfer yazalım ve siteye girelim.

Planını Seç

Wetransfer.com sitesine girdiğiniz zaman iki plan karşınıza çıkacak. Bu planlar "WeTransfer" ve "WeTransfer Plus" planları.

(Ben "WeTransfer" planına tıklayarak devam ediyorum çünkü hem ücretsiz hem de benim ihtiyaçlarımı karşılıyor)

WeTransfer (ücretsiz)

Bu planda 2 gb'ye kadar dosyayı tek seferde kişi yada kişilere gönderebiliyorsunuz.

WeTransfer Plus (ücretli)

Bu planda 20 gb'ye kadar dosyayı tek seferde kişi yada kişilere gönderebiliyorsunuz. Şifreli gönderim seçenekleri, 100 gb'lik bir arşiv alanı gibi ek özelliklerden faydalanabiliyorsunuz.

Kullanım Şartları

Ücretsiz planı seçip devam ettiğimiz zaman karşımıza şartlar ve koşullar çıkıyor. Bu şartları kabul ediyorsanız "Katılıyorum" butonuna tıklamanız gerekiyor.

Sevimli Kutucuk

Evet. Tüm işlemlerimizi bu küçük sevimli kutunun içinde çözeceğiz. Bu kutuyu şöyle yukardan aşağı doğru bir inceleyelim.

Bu kutunun üst tarafında "Dosyalarınızı Ekleyin" butonu var adından da anlaşılacağı gibi dosyaları eklemek için bu butona tıklıyoruz. Açılan pencerede eklemek istediğimiz dosyaları seçiyoruz.

Alıcı E-posta Adresi

Dosyalarımızı ekledik sıra geldi bu eklediğimiz dosyaları kime göndereceğiz. Göndermek istediğimiz kişinin e-posta adresini yazıyoruz.

Birden fazla kişiye de aynı anda dosya gönderebiliriz. O zaman yapmamız gereken daha fazla arkadaş ekle butonuna tıklayıp diğer göndermek istediğimiz arkadaşlarımızın e-posta adreslerini eklememiz gerekiyor.

E-Postanız

Dosyalarımızı göndereceğiz ama dosyaların durumu öğrenmek için yani arkadaşımıza dosyalar gitmiş mi arkadaşımız gönderdiğiniz dosyaları indirmiş mi bunları öğrenmek için kendi e-posta adresimizi girmemiz gerekiyor. WeTransfer dosyalarınızın durumu ile ilgili size e-posta gönderecek.

Mesaj

Dosyalarınızla beraber eklemek istediğiniz bir not varsa bu alana yazabilirsiniz.

Artık Her Şey Hazır

Yapmanız gereken artık girmiş olduğunuz e-posta adreslerini ve dosyaları kontrol edip "Aktar" butonuna tıklamanız. Butona tıkladıktan sonra dosyanızın büyüklüğü ve internet hızına bağlı değişiklik gösterecek olan gönderim durum ekranı çıkacak. Gönderim işleminiz %100 olduğu zaman sayfayı kapatabilirsiniz. WeTransfer size dosyanızın gönderildiğine dair bir bilgi e-postası gönderecek.

Dosyayı Gönderdiğim Kişiler Ne Yapacak?

WeTransfer, göndermiş olduğunuz kişilerin e-posta adreslerine dosyaları indirebilmeleri için birer link gönderecek. Gönderdiğiniz kişilerin tek yapmaları gereken indirme linkine tıklayarak dosyaları bilgisayarlarına indirmek olacak.

WeTransfer ile dosya göndermek bu kadar kolay. Bir başka yazıda görüşmek üzere...

Sorularınızı Sorun

Konuyla ilgili sormak istediklerinizi mesaj atabilirsiniz.

Gönder

Benzer Sayfalar

Mail Sunucumuzu Yandex’e Taşıyoruz

Sunucumuzu Yandex'e taşıyarak mail sorunlarımızı çözüyoruz...

Web Sitesi Oluşturmanın Kolay Yolu

Bir web sitesi nasıl oluşturulur...

Instagram'da "Mavi Rozet" Nasıl Alınır?

Mavi rozet nasıl alınır...
29.08.2018